ZČU logo

STUDENTSKÉ OTAZNÍKY

Vítejte na stránkách Informačního portálu, kde získáte potřebné informace o Západočeské univerzitě v Plzni.

Facebook ZČU E-mailová adresa www ZČU

MENU - Koleje a menzy - Funkce JIS karty pro SKM

FUNKCE JIS KARTY

JIS karta je průkazem studenta či zaměstnance ZČU a zároveň elektronickým klíčem k řadě služeb. Budete ji denně využívat k elektronickému i vizuálnímu prokazování své totožnosti, při přístupu do budov a laboratoří, stravování v menze, půjčování knih v Univerzitní knihovně a mnoha dalším činnostem.

STRAVOVÁNÍ

Jak již bylo řečeno s JIS kartou platíte obědy a večeře v menze nebo s ní můžete nakoupit rychlé občerstvení v bufetech a kavárnách ZČU. JIS karta je tedy využívaná jako elektronická peněženka, kterou lze nabíjet finančními obnosy, a to buď v hotovosti či platební kartou. Nabíjení JIS karty je možné na několika místech. Mezi ně patří:

• pokladny v menzách (minimální vklad 200 Kč)
  • kavárny a bufety SKM (minimální vklad 50 Kč)
  • Univerzitní knihovna (minimální vklad 50 Kč)
  • koleje (minimální vklad 50 Kč)
  • HelpDesk CIV (minimální vklad 200 Kč)

Odkaz na kontrolu veškerých peněžních operací týkající se JIS karty:

V menzách, kavárnách i bufetech je taktéž možné platit hotově, stravenkami (vrací se pouze do 5 Kč) či platební kartou. Avšak je důležité upozornit, že bez předložení JIS karty nelze v menzách uplatnit slevu pro studenta či zaměstnance.

UBYTOVÁNÍ

JIS karta je taktéž využívaná pro vstup na koleje. Díky tomuto přístupu se tedy nemůže stát, že by přes hlavní vstup prošel neubytovaný jedinec, pakliže by ho nevpustila ostraha na vrátnici. JIS kartu můžete využívat pro zaplacení poplatků za služby a občerstvení na kolejích. Současně je tato karta důležitá pro identifikaci a placení kolejného v kancelářích u vedoucí koleje.

Informace na stránce aktuální k 20. 1. 2016
Tagy: JIS karta elektronická identita student uchazeč koleje menzy